PIANY MONTAŻOWE
- Profi P
- Profi W
- Purotan P
- Puraton W
- Styrpur


SILIKONY:
- Silikon uniwersalny
- Silikon neutralny
- Silikon sanitarny
- Silikon neutralny sanitarny
- Silikon szklarski
- Silikon wysoko-temperaturowyDODATKI DO ZAPRAW
I BETONÓW:

- Goldenmix
- Febmix
- Bialmix 12 mm

BAUMASTER FARBY:
- Farba Fasadowa Akrylowa
- Farba fasadowa Silikatowo-silikonowa
- Farba fasadowa wewnętrzna
- Farba fasadowa-silikonowa

BAUMASTER TYNKI:
- Tynk Akrylowy
- Tynk mineralny cienkowarstwowy
- Tynk silikatowo-silikonowy
- Tynk Silikonowy

INNE:
- Sadpal

PROFI P / PROFI W / PUROTAN P / PUROTAN W

Jednokomponentowa piana poliuretanowa w wersji z aplikatorem wężykowym przeznaczona do montażu, uszczelniania i wygłuszania.

Zastosowania:
* montaż okien i drzwi,
* izolacja cieplnej sieci wodnych, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania,
* uszczelnianie i wygłuszanie kabin w pojazdach mechanicznych
* wypełnianie szczelin w izolacji termicznej przy ocieplaniu budynków.

Właściwości:
* charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną i doskonałą przyczepnością do typowych materiałów konstru-kcyjnych takich jak: cegła, beton, tynk, drewno, metale, styropian, twarde PCV i sztywne piany PUR,
* wykazuje doskonałe parametry termoizolacyjne oraz dźwiękochłonne,
* odporna na powstawanie pleśni i grzybów.
 
STYRPUR

Klej przeznaczony do przyklejania płyt styropianowych przy ocieplaniu ścian zewnętrznych budynków metodą lekką-mokrą. Zapewnia doskonałą przyczepność do podłoży mineralnych i styropianu oraz niezwykle istotną stabilność wymiarową. Łatwa, czysta i wygodna forma aplikacji w porównaniu z tradycyjną metodą ocieplania budynków. Wysoka wydajność produktu do 8m2 przy temperaturze + 20 st C.
Pozwala zaoszczędzić czas i zredukować koszty.

Zastosowania:
- Pianka przeznaczona do klejenia płyt styropianowych,
- przy ocieplaniu ścian zewnętrznych budynków metodą
lekką-mokrą.

Właściwości:

- temperatura pracy : +5 st.C do +30 st.C
- temperatura puszki : +20 st.C
- czas korekty : ok. 10 min
- czas kołkowania: ok. 2h
- wydajność: do 8 m2

do góry

SILIKON UNIWERSALNY

Jednoskładnikowe szczeliwo silikonowe o wysokiej elastyczności, utwardzane wilgocią z powietrza, odporne na zmienne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.
Produkt dostępny w kartuszach o pojemności 300 ml.
Dostępne kolory:
* biały
* bezbarwny
* brązowy
* szary
* czarny

Zastosowania:

* do prac remontowych i budowlanych, zarówno do zastosowań zewnętrznych jak i wewnętrznych
* do uszczelniania framug okiennych i drzwi, wystaw sklepowych, inspektów ogrodniczych, elementów instalacji urządzeń wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, chłodniczych, domowych prac naprawczych
* do spoinowania płytek ceramicznych, połączeń narożnych itp.


SILIKON NEUTRALNY


Jednoskładnikowa, elastyczna masa uszczelniająca o neutralnym systemie utwardzania.
Dostępne kolory:
* biały
* bezbarwny

Zastosowania:
* polecany do wszechstronnego użytku w pracach montażowych i naprawczych
* do klejonych luster (włączając w to lustra mozaikowe) i armatur
* doskonała przyczepnoscia do wiekszosci popularnych materiałów tj. surowe drewno, szkło, glazura, cegły, beton, zaprawy cementowe, materiały laminowane oraz wiele nieelastycznych tworzyw sztucznych
* do popularnych materiałów jak aluminium, stal, malowane metale, granity i inne kamienie oraz tworzywa sztuczne

 

SILIKON SANITARNY

Jednoskładnikowa, elastyczna silikonowa masa uszczelniająca, zawiera środek grzybobójczy zapobiegający powstawaniu pleśni.
Dostępne kolory:
* biały
* bezbarwny
* brązowy

Zastosowania:
* polecany do uszczelniania miejsc narażonych na działanie wody, obrzeży wanien, umywalek, pryszniców, kabin natryskowych, instalacji wod-kan. połączeń rur, domowych prac naprawczych,
* do miejsc stale narażonych na działanie wody słodkiej i morskiej takich jak : baseny, łodzie, jachty, urządzenia portowe
* spoinowanie płytek ceramicznych, połączeń narożnych itp.

SILIKON NEUTRALNO SANITARNY

Silikon sanitarny neutralny do wanien akrylowych i brodzików Expert Line neutralny uszczelniacz silikonowy o łagodnym zapachu nie powoduje korozji metalu i betonu, zabezpieczony środkami zapobiegającymi powstawaniu grzybów i pleśni. Odporny na długotrwałe działanie wody (również morskiej), promieniowanie UV, wysokie i niskie temperatury, środki czystości i detergenty, kwasy, alkalia, oleje i tłuszcze. Po utwardzeniu tworzy elastyczną i niekurczliwą spoinę. Może być stosowany w połączeniu z takimi materiałami jak: aluminium, mosiądz, miedź, stal, blacha ocynkowana, tworzywa sztuczne, drewno, beton i szkło, glazura, terakota, ceramika i wiele innych. Nie należy stosować w połączeniach z kamieniem naturalnym (bez uprzedniej impregnacji).
Dostępne kolory:
* biały
* bezbarwny

Zastosowania:
* uszczelnianie miejsc narażonych na działanie wody: obrzeży wanien, umywalek, pryszniców, zlewozmywaków, kabin natryskowych, blatów kuchennych, instalacji wodociągowych, połączeń rur, basenów, łodzi, jachtów.
* Łączenie materiałów drewnianych, metalowych, z PCV. i powlekanych ram okiennych.
* Spoinowanie płytek ceramicznych itp.

 

SILIKON SZKLARSKI

Jednoskładnikowe szczeliwo uszczelniające,
o octanowym systemie utwardzania.
Pojemność: 300 ml.
Dostępne kolory:
* biały
* bezbarwny


Zastosowania:
* polecany jako kit do szklenia okien, do połączeń typu szkło - szkło, szkło - drewno oraz szkło - ceramika,
* w połączeniach bezramowych, w uszczelnieniach w styku ceramika - ceramika, ceramika - drewno,
* jako wypełnienie w wszelkiego rodzaju pracach wykończeniowych
* nadaje się do sklejania oraz uszczelniania np. w akwariach, szklanych szafkach, gablotach, witrynach, wystawach szklanych itp.

 

SILIKON WYSOKOTEMPERATUROWY

Jednoskładnikowe szczeliwo silikonowe o wysokiej elastyczności, o bardzo niskim skurczu. Utwardzane wilgocią z powietrza, odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Przeznaczone do uszczelnienia i klejenia miejsc stale narażonych na działanie wysokich temperatur do +250°C (okresowo do +300°C). Produkt wymaga użycia pistoletu.

Dostępne kolory:
* czerwony

Zastosowania:
* produkt przeznaczony do zastosowań w urządzeniach grzewczych.
* zalecany jest do uszczelniania oraz klejenia miejsc narażonych na ciągłe oddziaływanie wysokich temperatur do +250°C (okresowo do + 300°C) tj. w paleniskach, kominkach, furtkach paleniskowych oraz do wykończeń w kominkach domowych jak i piecach przemysłowych.
* kit uszczelniający odpowiedni jest również do zastosowań w motoryzacji np. w zastępstwie uszczelek, uszczelnienie elementów silników elektrycznych i spalinowych, oraz innych urządzeń i maszyn np. pomp, filtrów, kolektorów słonecznych
* produkt odpowiedni jest do zastosowania na takich podłożach jak: ceramika, stal (czarna, galwanizowana, nierdzewna) aluminium, blachy powlekane, szkło, podłoża (emaliowane, lakierowane, glazurowane), panele epoksydowe i poliestrowe, impregnowane drewno.


GOLDENMIX
Goldenmix jest plastyfikatorem napowietrzającym, umożliwiającym zastąpienie lub uzupełnienie wapna w zaprawach murarskich i tynkarskich w których spoiwem jest cement. Goldenmix może być dodawany do betoniarki razem z wodą zarobową lub rozprowadzony w wodzie zarobowej wcześniej. W przypadku ręcznego mieszania składników zaprawy, jak również jej przygotowania w obniżonych temperaturach, bardzo dokładne wymieszanie jest warunkiem koniecznym dla uzyskania dobrej jednorodności, a więc i wysokiej plastyczności zaprawy

Opakowanie: saszetka 16 g.

Dozowanie:
średnio w proporcji 1 saszetkę Goldenmix na każde 50 kg cementu. Dla uzyskania maksymalnego efektu należy wykonać kilka mieszanek próbnych z docelowego piasku i cementu, dozując różne ilości Goldenmix, przekroczenie ustalonej proporcji środka jest niepożądane, głównie ze względów ekonomicznych, maksymalne, możliwe do uzyskania napowietrzenie jest ograniczone i tym samym minimalizuje ewentualny negatywny efekt przedozowania.

Zakres stosowania:
zaprawy murarskie, w których spoiwem jest cement,
zaprawy tynkarskie, w których spoiwem jest cement,
UWAGA!!! – nie stosować do elementów zbrojonych stalą.
 

do góry

FEBMIX
Febmix DH jest dodatkiem do zapraw murarskich, oferowanym w postaci proszku, znajduje zastosowanie w temperaturze do -2°C. Jest plastyfikatorem, umożliwiajacym wyeliminowanie wapna z zapraw w których spoiwem jest cement. Febmix DH redukuje w znacznym stopniu ilość wody potrzebnej do uzyskania żądanej konsystencji oraz powoduje napowietrzenie zaprawy. Średnia, jednorazowa dawka preparatu przypadająca na 50 kg cementu to porcja proszku znajdującego się w hermetycznej torebce.

Opakowanie: torebka 16 g.

Zastosowania:

Febmix DH może być dodawany bezpośrednio do betoniarki razem z wodą zarobową lub roz­prowadzony w wodzie zarobowej wcześniej. Febmix DH może być stosowany równocześnie z innymi dodatkami uszlachetniającymi lub przeciwmrozowymi. Febmix DH należy dozować średnio 1 torebkę (nie mniej niż 16 g) na każde 50 kg cementu. Dla uzyskania maksymalnego efektu należy wykonać kilka mieszanek próbnych z docelowego piasku i cementu, dozując różne ilości Febmix DH. Przekraczanie ustalonej proporcji środka jest niepożądane, głównie ze względów ekonomicznych. Maksymalne, możliwe do uzyskania napowietrzenie zaprawy jest ograniczone i tym samym eliminuje ewentualny, negatywny efekt przedozowania.

 

o góry

BIALMIX 12 mm
BIALMIX to mikro włókna ze specjalną powłoką umożliwiającą ich łatwe rozprowadzanie w zaprawie lub w betonie.
Przeznaczone do niekonstrukcyjnego stosowania (nie zastępuje zbrojenia stalowego). Nie mogą być używane do obrabianych na ciepło mieszanek betonowych (> 140 OC).

Opakowanie: 900 g

Zastosowanie:

- Wylewki betonowe
- Monolityczne podłoża betonowe
- Posadzki przemysłowe
- Samopoziomujące masy wyrównawcze
- Gotowe elementy betonowe - produkcja i naprawa
- Betony natryskowe - Ściany przeciwpożarowe
- Tynki i zaprawy murarskie

UWAGA!!! – nie stosować do elementów zbrojonych stalą.

 

o góry

SADPAL
Katalizator do spalania sadzy. Służy do całkowitego dopalania sadzy w każdym miejscu kotła (palenisko, komora spalania, przewody kominowe).
NIE JEST WYBUCHOWY ANI PALNY.

STOSOWANIE „SADPALU” ELIMINUJE:
1. zanieczyszczenia atmosfery sadzą (czarny dym),
2. wyższe węglowodory aromatyczne WWA typu 3,4 benzopirenu,
3. emisję tlenku węgla do atmosfery,
4. potrzebę mechanicznego czyszczenia kotłów z sadzy (złogów),
5. przestoje związane z czyszczeniem pieca z sadzy (złogów),
6. ogranicza częstotliwość zapalania się sadzy w kominie.

POWODUJE OBNIŻENIE:
1. emisji dwutlenku siarki do atmosfery o 12-20% z tytułu oszczędności zużycia węgla,
2. zużycia węgla w zależności od jego kaloryczności o 12-20%,
3. w spalinach zawartości SO 2 i NOx o 10-20%,
4. szybkości korozji stalowych materiałów konstrukcyj-nych palenisk rusztowych kotła i instalacji odprowadza-jących spaliny,
5. poprawia sprawność cyklonów, multicyklonów i elektrofiltrów.

Sadpal jest zielonym proszkiem - mieszaniną soli nieorganicznych, które w temperaturze powyżej 650°C ulegają rozkładowi na substancje posiadające właściwości katalityczne. Służy do dopalania sadzy i substancji organicznych do końcowego produktu - dwutlenku węgla i wody. Stosowanie Sadpalu nie niszczy palenisk rusztowych i instalacji odprowadzających spaliny - przeciwnie, przedłuża ich żywotność.
Opakowanie: 1kg, saszetka 100g

 

 

Farba fasadowa akrylowa
Zastosowanie:

Farba Akrylowa do wewnątrz i na zewnątrz produkowana jest na bazie żywicy akrylowej. Po wyschnieciu tworzy trwałą, zmywalną i odporną na ścieranie, matową powłokę. Polimer akrylowy gwarantuje najwyższą odpornośc na działanie czynników amtosferycznych. Produkt przyjazny dla środowiska. Produkowana w kolorze białym, w kolorach wzornika BAUMASTER.

Właściwości:

 • wodoodporna
 • ekologiczna
 • dobrze kryjąca
 • mrozoodporna


Farba fasadowa Silikatowo-silikonowa
Zastosowanie:

Farba silikatowo-silikonowa do wnętrz i na zewnątrz jest produkowana na bazie potasowego szkła wodnego i żywicy silikonowej w kolorze białym oraz w kolorch wzornika BAUMASTER. Stosowana na wszelkie podłoża mineralne, stare i nowe tynki, beton, kamień wapienny. Do renowacji starych powłok nośnych jak farby wapienne i mineralne, tynków na bazie tworzyw sztucznych i powłok emulsyjnych. Zalecana do układów izolacji z wełną mineralną i do renowacji starych obiektów.

Właściwości:

 • przepuszcza parę wodną gwarantuje oddychanie przegród
 • powierzchnia ulega samoczynnemu oczyszczaniu
 • umiarkowanie zmywalna
 • odporna na działanie czynników atmosferycznych
 • dobrze kryje powierzchnie
 • nie sedymentuje
 • nieszkodliwa dla środowiska


Farba fasadowa wewnętrzna
Zastosowanie:

Farba Baumaster do wnętrz produkowana jest na bazie żywicy akrylowej. Po wyschnięciu tworzy trwałą, matową powłokę o delikatnej strukturze, która niweluje niewielkie wady podłoża. Produkt przyjazny dla środowiska. Farba produkowana jest w kolorze białym i w kolorach wzronika BAUMASTER.

Właściwości:

 • ekonomiczna
 • przyjazna dla środowiska
 • niweluje drobne wady podłoża
 • możliwośc wybarwiania czystych kolorów.


Farba fasadowa silikonowa
Zastosowanie:

Farba silikonowa do wnętrz i na zewnątrz jest produkowana na bazie żywicy silikonowej, w kolorze białym oraz w kolorach wzornika BAUMASTER . Stosowana na wszelkie podłoża mineralne, stare i nowe tynki, beton, kamień wapienny. Do renowacji starych powłok nośnych jak farby wapienne i mineralne, tynków na bazie tworzyw sztucznych i powłok emulsyjnych. Zalecana do układów izolacji z wełną mineralną i do renowacji starych obiektów.

Właściwości:

 • przepuszcza parę wodną
 • odporna na działanie czynników atmosferycznych
 • dobrze kryje powierzchnie
 • gwarantuje hydrofobowośc układu oraz oddychanie przegród
 • nie sedymentuje
 • nieszkodliwa dla środowiska


Tynk akrylowy
Zastosowanie:

Tynk akrylowy BAUMASTER produkowany na bazie żywicy akrylowej przeznaczony jest do wykonywania cienkowarstwowych, dekoracyjnych wypraw tynkarskich na podłożach betonowych, tynkach gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych, płytach gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych. Może byc stosowany na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń.

Właściwości:

 • gotowy tynk dekoracyjny
 • szeroka gama kolorów
 • łatwy w nakładaniu i utrzymaniu czystości
 • wysoce przyczepny i elastyczny
 • duża odpornośc na uszkodzenia


Tynk mineralny cienkowarstwowy
Zastosowanie:

Tynk mineralny cienkowarstwowy biały BAUMASTER jest szlachetną mineralną, białą zaprawą tynkarską, przeznaczoną do dekoracyjnych i ochronnych wykończeń elewacji i ścian wewnętrznych . Zalecany jako wykończenie SYSTEMU OCIEPLEŃ budynków BAUMASTER. W zależności od zawartości wypełniaczy mineralnych umożliwia wykonanie dwóch rodzajów faktur: efekt baranka (ziarnisty) i efekt kornika (drapny). Podłożami mogą byc równe i stabilne: tynki podkładowe, płyty gipsowo-kartonowe, płyty gipsowo-włóknowe, warstwy zbrojne systemów ociepleń.

Tynk silikatowo-silikonowy
Zastosowanie:

Tynk silikatowo-silikonowy BAUMASTER produkowany na bazie szkła wodnego potasowego, emulsji silikonowej, wodnej dyspersji żywicy akrylowej oraz wypełniaczy mineralnych i domieszek modyfikujących przeznaczony jest do ręcznego wykonywania dekoracyjnych wypraw tynkarskich na podłożach betonowych, mineralnych tynkach podkładowych, podłożach gipsowych oraz płytach gipsowo-kartonowych itp . Moze byc stosowany na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. W zależności od zastosowanych wypełniaczy mineralnych możliwe jest uzyskanie struktury pełnej "baranek" lub struktury drapnej "kornik" o różnej grubości ziarna. Polecany szczególnie jako wyprawa elewacyjna w systemie ociepleń ścian zewnętrznych BAUMASTER

Właściwości:

 • przepuszcza parę wodną gwarantuje oddychanie przegród
 • powierzchnia ulega samoczynnemu oczyszczaniu
 • umiarkowanie zmywalna
 • odporna na działanie czynników atmosferycznych
 • dobrze kryje powierzchnie
 • nie sedymentuje
 • nieszkodliwa dla środowiska


Tynk silikonowy
Zastosowanie:

Tynk silikonowy BAUMASTER produkowany na bazie wodnej dyspersji żywic silikonowych i żywic akrylowych oraz wypełniaczy mineralnych i domieszek modyfikujących przeznaczony jest do ręcznego wykonywania dekoracyjnych wypraw tynkarskich na podłożach betonowych, mineralnych tynkach podkładowych, podłożach gipsowych oraz płytach gipsowo-kartonowych itp. Może byc stosowany na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń.

Właściwości:

 • gotowy tynk dekoracyjny
 • paroprzepuszczalny
 • samoczyszczący
 • nisko nasiąkliwy
 • odporny na rozwój grzybów i pleśni
 • trwałośc zabarwienia
 • wysoce przyczepny i elastyczny